Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 | FINAŁ SZTAFETY POLONISTYCZNEJ | GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY  2014/2015 | Dzień Mamy w zerówce | Festiwal Piosenki dla Mamy | DŁUGOSZYN 2015 | CO MI W DUSZY GRA | Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Konkurs   " Po rozum do głowy" | Zawody pływackie w Międzyrzeczu 2015 | GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNY | Przedszkolaki w Międzyrzeczu | 7 CUDÓW ŚWIATA | Finał wojewódzki XV edycja Turnieju Piłki Nożnej  " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" | PORANEK  WIELKANOCNY | PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY | Szkolny Konkurs Ortograficzny | Sztafeta polonistyczna- II etap | Bal karnawałowy | Szkolny Konkurs Recytatorski | Dzień Babci i Dziadka | I HALOWY TURNIEJ AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW | Jasełka 2014 | Wycieczka do Gniezna | Ozdoby na choinkę | Pasowanie na przedszkolaka | Mikołajki | DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA | Sztafeta polonistyczna- I etap | SUMO | Apel z okazji 11 listopada | Pasowanie pierwszaków | Konkurs pięknego czytania | Spotkanie z funkcjonariuszami policji!!! | Dzień Papieski | Dzień Edukacji Narodowej | OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO!!! | WRZESIEŃ 1939 R.- apel | OTWARCIE PRZEDSZKOLA 2014/2015 r. | DZIECIĘCY POWIATOWY TURNIEJ SOŁECTW w PIŁKĘ NOŻNĄ | V TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA 2014 r. | WYCIECZKA DO SADU | Święto Obry i Paklicy 2014/2015 | I ZNOWU ZABRZMIAŁ PIERWSZY DZWONEK | Odsłonięcie tablicy Szkoła Odkrywców Talentów | Bal karnawałowy 2016 r. | Tekstowa podstrona | O szkole | Projekt dobry start w edukację

Wydarzenia roku szkolnego

Odsłonięcie tablicy Szkoła Odkrywców Talentów

Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów. Ciągła i systematyczna praca  w ramach różnorodnych zajęć pozalekcyjnych i osiągnięcia uczniów są dowodem na to, ze Szkoła Podstawowa w Kaławie zasługuje na ten zaszczytny tytuł.
19 grudnia 2011r. w auli szkoły odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy okolicznościowej. Wzięli w niej udział: władze samorządowe, przedstawiciele oświaty, rodzice oraz nauczyciele i uczniowie. Dyrektor szkoły, pani Wioletta Stadnik, przedstawiła zebranych gościom odniesione dotychczas sukcesy uczniów i nauczycieli w różnych dziedzinach aktywności: artystycznej, sportowej i promującej nauki ścisłe. Na uroczystości obecny był również jej poprzednik na tym stanowisku, pan Czesław Staszyński,  który stwierdził, że aby szkoła była miejscem sprzyjającym rozwojowi talentów, muszą znakomicie współgrać ze sobą trzy najważniejsze podmioty: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Do sukcesów przyczynia się również odrobina szczęścia, której nie powinno zabraknąć w różnego rodzaju konkursach. Po części oficjalnej zebrani w auli szkoły uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli okazję przekonać się o zasadności przyznanego tytułu. Uroczystość uświetniona została bowiem częścią artystyczną, podczas której uczniowie placówki zaprezentowali szkołę i swoje talenty. Nie zabrakło również kolęd, nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i życzeń z nimi związanych. Na koniec głos zabrał burmistrz Międzyrzecza, pan Tadeusz Dubicki, który pogratulował uczniom, nauczycielom i rodzicom zaszczytnego tytułu, podkreślił wysoki poziom nauczania w wiejskiej szkole w Kaławie, a także przyłączył się do życzeń świątecznych.
     Przyznany szkole tytuł jest potwierdzeniem tego, że placówka dobrze wypełnia zadanie wyszukiwania i rozwijania talentów, a także twórczo wykorzystuje drzemiący w uczniach potencjał. Jest on niewątpliwie zaszczytny, ale i zobowiązujący do dalszej efektywnej pracy.